تولید کامبوجا (کومبوچا) در خانه

تخمیر دایم (دائم) کامبوجا چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تخمیر دایم کامبوجا، راه حل هوشمندانه، ایمن و آسان، تخمیر سالم تر ، ساده تر و گوارا تر کامبوجا (کومبوچا) به سبک گذشتگان است

روش فرآیند تخمیر دایم کامبوجا (کومبوچا) در چین، روسیه و آلمان بسیار استفاده می شود. به سادگی با استفاده از یک سیستم تخمیر دایم کامبوجا، چیزهای بسیار خوب و بیشتری را از کومبوچای خود می گیرید. اسید های مغذی بیشتر، باکتری های دوستانه تر، همچنین طعم و مزه بیشتری می دهد.با این روش به راحتی هر وقت بخواهید می توانید نوشیدنی کومبوچا را از شیر مخزن بگیرید و آن را حتی با آب میوه و طعم دهنده ها ترکیب کنید و بنوشید و همیشه این نوشیدنی در دسترس شماست به راحتی ریختن آب در لیوان از یخچال.

تخمیر دایم کامبوجا چیست

تخمیر دایم کامبوجا چه مزایایی دارد؟

به 3 دلیل مهم :

1 . سالمتر : استفاده از یک ظرف برای فرآیند تخمیر دایم کامبوجا باعث کاهش خطر آلودگی اسکوبی می شود چون دیگر مانند روش های مرحله ای نیازی به درآوردن اسکوبی و قرار دادن آن در مرحله بعدی نیست.

2 . خوش طعم تر : سیستم تخمیر دایم کامبوجا به شما اجازه می دهد که مزه و طعم نوشیدنی کومبوچا را راحت تر بچشید به نسبت سیستم مرحله ای . و تعادل شفافتری از شیرین و ترش وجود دارد.

3 . استفاده از سیستم تخمیر دایم آسانتر است - چه در مرحله نوشیدن - چه در بطری نهادن - و چه در مرحله پر کردن مجدد

تخمیر دایم کامبوجا چیست

سیستم تخمیر دایم کامبوجا  چطور کار می کند؟

در روش تخمیر مرحله ای، هر بار که تخمیر انجام می شود شما یک مقدار چای شیرین را می سازید و آن را با مایعات شروع کننده خوشمزه ترکیب میکنید ، بعد از یک یا 2 هفته ، اسکوبی و مایع آغاز کننده تلاش می کنند تا همه مایع به چای کامبوجا (کومبوچا) تبدیل شود.در مقابل ، در سیستم تخمیر دائم ، شما فقط حدود 25% ظرف را با محلول چای شیرین پر می کنید و 75% آن اسکوبی بزرگ است و فقط یک یا دو روز طول می کشد که میزان نسبتا کم چای شیرین را به نوشیدنی کومبوچا سالم تبدیل کند.سیستم تخمیر دائم آسان و مفرح است همچنین! اگر احساس می کنید که نوشیدنی کومبوچا زیاد ترش شده است می توان کمی از مایع تخمیرشده را خارج کرد و سپس مقداری چای شیرین اضافه کرد. و شما می توانید با این روش کومبوچای خانگی خود را با طعم و مزه دلخواه خود سفارشی کنید.

در واقع، محققین دریافته اند که اگر فرآیند تخمیر بیش از 10 تا 14 روز باشد (همان حالتی که در سیستم تخمیر دائم داریم). تعداد بیشتری از اسید های سودمند که در غلظت های بسیار بالاتری تولید می شوند، نسبت به چرخه های تخمیر کوتاه تر تشکیل می شوند.در حقیقت، خبر تکان دهنده اینکه، بعضی از بهترین اسیدهای مطلوب برای سلامت شما تا 2 هفته قبل از فرآیند تخمیر شروع به تشکیل نمی کنند - بعضی از آنها تا 21 روز از تخمیر هم تشکیل نمی شود. هنگامی که شما تخمیر دائم خود را شروع کنید، نه تنها اسیدها به طور کامل ایجاد می شوند، بلکه باکتری ها و مخمر ها هم زمان برای بالغ شدن خواهند داشت.

آنچه که محققان در سراسر جهان کشف کرده اند این است که برخی از اسید های موجود در ترشحات کومبوچا بالغ می توانند با موفقیت به سموم متصل شوند و به بدن اجازه دهند تا آنها را از کبد و روده راحت تر خارج کند نسب به زمانی که از کومبوچا استفاده نمی شود.

درباره شکر چطور؟ در نتیجه حاصل از تخمیر دایم کامبوجا وجود دارد؟

من دیابتی هستم یا فقط نگران میزان مصرف قند هستم. آیا شکری باقی می ماند از روش تخمیر دائم در نوشیدنی نهایی کومبوچا؟ جواب کوتاه این است که خیر - سیستم تخمیر دائم شما شکر را به سرعت قورت می دهد. دلیل آن این است که مخمرها و باکتری ها قادر به ایجاد یک فضای بسیار خوب و جذاب در داخل ظرف تخمیر دائم برای خود هستند. با گذشت زمان ، اسکوبی مادر مقدار زیادی از باکتری ها ایجاد می کند که این باکتری های های گرسنه فقط انتظار چای شیرین تازه را دارند.

وقتی که مایع چای شیرین را اضافه کنید، آنها به سرعت شروع به مصرف آن می کنند. و بعد از اینکه شما چای کومبوچای روزانه خود را مصرف کردید فقط بین 23 تا 36 ساعت فرصت نیاز هست تا تمام شکر تازه اضافه شده به مخزن به چای کومبوجا و اسکوبی جدید تبدیل شود. تخمیر شما به سرعت رشد می کند و تمام وقت خوشمزه باقی می ماند.

سیستم تخمیر دایم ایمن ترین راه تولید نوشیدنی کامبوجا (کومبوچا) است

تخمیر دایم کامبوجا چیست

آیا می خواهید یک مزیت بزرگ دیگر سیستم تخمیر دایم را بدانید؟ سیستم تخمیر دایم به ندرت نیاز به تمیز کردن دارد. قطعا کمتر از ظرف های تخمیر شما.بخاطر اینکه به جای در آوردن اسکوبی از مخزن، اسکوبی و همه محصولات جانبی آن در مخزن باقی می ماند و با چای جدید ترکیب می شود.بنابراین شانس ورود باکتری های خارجی ، کپک زدن و یا سایر آلودگی ها به شدت کاهش پیدا می کند.

درباره آن فکر کنید. وقتی شما تخمیر را در روش مرحله ای انجام می دهید.هر بار که تخمیر کامل می شود شما اسکوبی فرزند و مادر را جدا می کنید و مایع کومبوجا را نیز تخلیه می کنید. سپس چای شیرین جدید را تهیه می کنید و منتظر می مانید تا به دمای اتاق برسد و همرا با اسکوبی دوباره به مخزن تخمیر برمیگردانید. این فرآیند زمان بر است. و تمام این کارها باید در محیط بهداشتی صورت بگیرد.

در حالی که در روش تخمیر دائم به راحتی چای شیرین را مخلوط می کنید. و صبر می کنید تا خنک شود و سپس ان را به راحتی با پارچ به داخل مخزن تخمیر دایم میریزید. نیازی به تماس با اسکوبی نیست و نیازی به ظرف اضافه برای انتقال هر چیزی نیست.حتی می توان چای شیرین را از قبل اماده کرد و فورا در ظرف تخمیر دایم ریخت. هیچ گونه آماده سازی نیاز نیست.

خلاصه مزیتها و فواید سیستم تخمیر دایم کامبوجا (کومبوچا)

تخمیر دایم کامبوجا چیست

1 . تخمیر ایمن تر : به طور چشمگیری خطر کپک زدن را کاهش می دهد. همین دلیل به تنهایی کافیست تا از سیستم تخمیر دایم استفاده کنید.

2 . تمیز کردن و ریخت و پاش کمتر : نیازی به تمیز کردن ظروف تخمیر در هر هفته نیست تمیزی بیشتر هنگام در بطری قرار دادن.

3 . ذخیره زمان و پول : تخمیر آسان است. فقط محلول چای شیرین را در آن بریزید. در بطری ریختن نیز آسان است، کافیست زیر شیر بگیرید.

4 . طعم عالی، همیشه برای شما عالی است : طعم های سفارشی را به راحتی ایجاد کنید و به راحتی برای مصرف استفاده کنید.

5 . داشتن تخمیر مفیدتر کومبوچا امکان پذیر است : همانطور که از گفته های محققین گفته شد : تخمیر طولانی تر = سلامتی بیشتر برای شما

درباره نویسنده
دکتر سپیده دلدار
دکترای فیزیولوژی گیاهان زراعی - بیش از 5 سال سابقه آموزش و مشاوره گیاهان دارویی و طب سنتی - مدرس سازمان فنی و حرفه ای

نظرات (5)

اشتراک:
 • مهمان - اردلان

  درود،میخواستم بدونم کامبوجا درون قارچ تا چند ماه قابل استفاده است یعنی اگر تخمیر تا یکسال طول بکشد چه اتفاقی می افتد متشکرم

 • مهمان - دکتر دلدار

  در پاسخ به: # 99

  سلام دوست عزیز. تشکر
  این شیشه ها در بازار موجوده. به نام کلمن های شیشه ای شیردار
  شیر فلزی آن برای نوشیدنی ضرری نداره. نگران نباشید. چون فقط حین ریختن نوشیدنی داخل ظرف با آن در تماس هستش.

 • مهمان - پوبا

  سلام بسیار سایتتون وزین و لاکچریست. سپاس
  این شیشه های بزرگ را از کجا میتوان تهیه کرد.
  ضمنا آیا شیر فلزی آن یا شیر پلاستیکی آن برای کابوجا ضرر ندارد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • مهمان - دکتر دلدار

  در پاسخ به: # 73

  سلام دوست عزیز. نوشیدنی باید مزه ترش مانند سرکه سیب بده. خیلی هم ترش نباشه که معده رو ادیت کنه. در صورت ترش شدن بیش از اندازه با کمی آب رقیق کنید و بعد میل کنید. نوشیدنی شما وقتی طعم شیرین میده یعنی هنوز تخمیر کامل صورت نگرفته و باید چند روز دیگر تخمیر ادامه پیدا کنه تا مزه ترش رو احساس کنید. موفق باشید

 • مهمان - مصطفی

  سلام من این فرآوری رو انجام دادم میخواستم بدنم در آخر چه طعمی به ما میده؟اونی که من درست کردم :بچه درست کرده،کپک نزده و مدت ۱۴ روز هم طول کشید،ولی یه ذره به شیرینی میزنه
  میخواستم بدونم عمل تخیمر درست انجام شده یا نه

ارسال نظر بعنوان میهمان

پیوست ها

Share:
0

تندرستی در فکر کردن است!

انسان تنها مخلوق با شعوری است که میتواند هوشمندانه خود را درمان کند.

ما با تجربه بیش از 10 سال در حوزه گیاهان دارویی ، طب سنتی و گل و گیاه و همچنین مشاوره فردی به صدها نفر در این مدت ، آماده ایم تا فرهنگ استفاده از گیاهان را غنا بخشیم.

مجوزها و گواهینامه ها

مدرک مشاوره مهندسی کشاورزی - رشت
مدرک پروانه اشتغال دکتر دلدار
We Are Certified
 
 

ارتباط با ما

  Email us at: Info (@) medherb.ir

33509111 013

09112300030

گیلان، رشت، شهریاران، روبروی پارک دانشجو،ساختمان سرو، طبقه 3

شبکه های اجتماعی ما :