نکات مهم و ایمنی کومبوچا چیست؟

نحوه مصرف کومبوچا (کامبوجا)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

نحوه مصرف کومبوچا - گیاهان دارویی دکتر دلدارآیا تصمیم به نوشیدن کومبوچا دارید؟

نحوه مصرف کومبوچا را نمیدانید؟

درباره نحوه مصرف کومبوچا روشهای متنوعی وجود دارد.(اعتقادات، استراتژی ها و انتخاب های متفاوتی درباره نحوه مصرف کومبوچا وجود دارد)

 هشدارها درباره نحوه مصرف کومبوچا و اینکه چقدر باید نوشید؟  همه چیز به بدن شما بستگی دارد.

 

  • کومبوچا یک نوشیدنی اسیدی است. در حالی که تمام اسیدهای مفید ممکن است در این نوشیدنی غلیظ تهیه نشوند، تخمیر بیش از حد ممکن است کومبوچا را بیش از حد اسیدی کند و باعث ایجاد استرس برای سیستم گوارش شود.(با این حال کومبوچا تا حدی تخمیر می شود که شکر آن بسیار کم شود)

-------------------

  • معمولا توصیه میشود که کومبوچا را در صبح و با معده خالی بنوشید. بعضی ها همچنین می گویند کومبوچا را قبل از وعده های غذایی بنوشید تا وزن خود را کاهش دهید و یا بعد از وعده های غذایی بنوشید تا وزن اضافه کنید.

------------------

  • اگر برای اولین بار است که کومبوچا مصرف می کنید. ممکن است با روزی 30 یا 60 گرم تا 113 گرم نوشیدن آن را آغاز کنید تا بدنتان خودش را تنظیم کند. و کم کم ان را به میزان روزی تا 113 تا 226 گرم در روز برسانید.ولی اکیدا توصیه می شود که بیش از 900 گرم در روز مصرف نشود چون میزان زیادی است.

------------------

  • گیاه درمانگران توصیه نمیکنند که کومبوچا را برای زنان باردار یا شیرده یا کودکان زیر 4 سال استفاده کنید.در عوض، برخی دیگر معتقدند که کومبوچا برای زنان باردار مناسب است و کومبوچا می تواند برای کودکان نیز مفید باشد.

-----------------

  • یکی از نگرانی های خاص، کومبوچا تولید شده با عسل است،به ویژه عسل خام است که ممکن است حاوی Clostridium botulinum باشد. بزرگسالان معمولا می توانند اسپور را تحمل کنند، اما به دلیل احتمال مسمومیت غذایی حاد نوزاد، توصیه نمی شود که کومبوچای تولیدی با عسل برای کودکان زیر 1 سال مصرف شود. علاوه بر این، کومبوچا ممکن است در روند تاثیر برخی از داروها تداخل ایجاد کند.

-----------------

  • در نتیجه، مردم نظرات مختلفی در مورد نحوه مصرف کومبوچا دارند و در مورد اینکه آیا مصرف کومبوچا برای گروه های خاص مناسب است یا نه.

نحوه مصرف کومبوچا - گیاهان دارویی دکتر دلدار

اگر شما مطمئن نیستید که آیا باید کومبوچا مصرف کنید یا خیر، حتما با پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

 

چه کسی باید از نوشیدن چای کومبوچا اجتناب کند؟

  • همانند هر ماده جدیدی که وارد بدن می شود، در ابتدا باید با میزان کمی مصرف شود و میزان مصرف آن در ادامه با سرعتی که با بدن سازگار است افزایش یابد. سه یا چهار روز اول باید روزی 28 گرم مصرف شود، سپس مقدار نوشیدنی کومبوچا ممکن است به 300 میلی لیتر (دو عدد شراب خوری) در روز افزایش یابد. بعد از هفته اول، حداکثر مقداری که چای کومبوچا را در طول روز می توانید مصرف کنید، 350 میلی لیتر، 12 اونس یا سه لیوان شراب خوری است.

-----------------

  • این تنها یک توصیه برای یک فرد سالم است! اگر شرایط پزشکی خاصی دارید یا در سلامت ضعیف هستید، دوز اولیه شما باید بسیار کمتر باشد. ممکن است یک ماه طول بکشد تا دوز روزانه شما به 300 میلی لیتر برسد و تا یک سال طول بکشد تا اینکه بدن شما برای مقدار 350 میلی لیتر یا 12 اونس در روز آماده شود.

-----------------

  • شما باید به بدن خود گوش کنید و بدانید که سلامتی شما تصمیم می گیرد که با چه مقدار باید نوشیدن کومبوچا را شروع کنید و در چند مرحله باید برای افزایش دوز خود تصمیم بگیرید.لطفا در صورت عدم اطمینان در مورد دوز و مقدار چای کومبوچا با پزشک خود مشورت کنید.قبل از مصرف یا نوشیدن چای کومبوچا توصیه می شود که با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

 ----------------

درباره نویسنده
دکتر سپیده دلدار
دکترای فیزیولوژی گیاهان زراعی - بیش از 5 سال سابقه آموزش و مشاوره گیاهان دارویی و طب سنتی - مدرس سازمان فنی و حرفه ای

نظرات (15)

اشتراک:
بارگذاری نظرات قدیمی تر

ارسال نظر بعنوان میهمان

پیوست ها

Share:
0

تندرستی در فکر کردن است!

انسان تنها مخلوق با شعوری است که میتواند هوشمندانه خود را درمان کند.

ما با تجربه بیش از 10 سال در حوزه گیاهان دارویی ، طب سنتی و گل و گیاه و همچنین مشاوره فردی به صدها نفر در این مدت ، آماده ایم تا فرهنگ استفاده از گیاهان را غنا بخشیم.

مجوزها و گواهینامه ها

مدرک مشاوره مهندسی کشاورزی - رشت
مدرک پروانه اشتغال دکتر دلدار
We Are Certified
 
 

ارتباط با ما

  Email us at: Info (@) medherb.ir

33509111 013

09112300030

گیلان، رشت، شهریاران، روبروی پارک دانشجو،ساختمان سرو، طبقه 3

شبکه های اجتماعی ما :